Msze św. w niedzielę:

Dekanat
Polecamy w sieci

10 lat istnienia parafii bł. Matki Teresy z Kalkuty

Parafia pod wezwaniem bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kobyłce (os. Turów) została erygowana dnia 1 październiika 2004 r. Dekretem ks. Biskupa Kazimierza Romaniuka, ówczesnego Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej.

JERYCHO  RÓŻAŃCOWE

Proponowany program całodobowego czuwania

w Parafii Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kobyłce (Turów)

19.00 » Różaniec - część radosna

(dzieci ze szkoły podstawowej i scholka dziecięca)

20.00 » Msza Święta w intencji wspólnoty;

przewodniczy ks. Bp. Marek Solarczyk i księża z dekanatu

21.00 » Apel Jasnogórski (scholka młodzieżowa)

22.00 » czuwanie młodzieży (Bierzmowani)

23.00 » modlitwa za kapłanów oraz o powołania kapłańskie         i zakonne (lektorzy i ministranci z gimnazjum)

0.00 » Różaniec - część światła (mieszkańcy z Turowa)

1.00 »  św. Jan Paweł II o Eucharystii (mieszkańcy ul. Dąbrowskiego, Witosa, Hubala i Nadarzyńskiej)

2.00 »  św. Faustyna o Eucharystii (mieszkańcy ul. Rataja, Mikołajczyka, Jeziorańskiego, Batalionów     Chłopskich)

3.00 » Godzina Miłosierdzia z fragmentami Dzienniczka św. Siostry Faustyny (mieszkańcy ul. Poniatowskiego od nr. 56 do stacji CPN)

4.00 » Droga Krzyżowa połączona z Adoracją Krzyża (mieszkańcy ul. Poniatowskiego od nr. 2 do 54)

5.00 » bł. Matka Teresa o Eucharystii (mieszkańcy Nadarzyna - ul. Nadarzyn, Turowska, Majdańska,                        ul.Ossowska i Borysów od torów do Nadarzyna)

6.00 » Święci o Eucharystii (mieszkańcy ul. Ułanów, Rozwadowskiego, Lotników, gen. Maczka i Sikorskiego)

7.00 » Objawienia Maryjne wezwanie do modlitwy (mieszkańcy ul. Ossowskiej i Borysów od Nadarzyna do Orląt Lwowskich, Wileńska, Orląt Lwowskich, Husarii, Kawalerii, Kresowa, ks. Zycha)

8.00 » Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (dla wszystkich chętnych)

9.00 » Różaniec - część bolesna (panie z Kół Żywego Różańca)

10.00 » Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i modlitwy do Serca Jezusowego (panie ze Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa)

11.00  » Msza św. za rodziców wychowujących dzieci  \

12.00 » Anioł Pański za wszystkie rodziny naszej parafii (mamy z dziećmi i w stanie błogosławionym)

13.00 » Różaniec - część chwalebna (panie z Kół Żywego Różańca)

14.00 » Modlitwy za zmarłych z naszej parafii (panie ze stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej   Śmierci)

15.00 » Godzina Miłosierdzia Koronka do Miłosierdzia Bożego (dla wszystkich chętnych)

16.00 » czuwanie modlitewne dzieci, służby liturgicznej (ministranci młodsi, Bielanki, dzieci komunijne i rocznicowe

17.30 » odczytywanie zapisanych intencji

18.00 » Msza Święta na zakończenie Jerycha Różańcowego, po Komunii Świętej zawierzenie     wspólnoty Matce Bożej Zwycięskiej.

Październik miesiącem różańca

W październiku Kościół szczególnie zachęca do włączenia się w modlitwę różańcową. Modlitwa ta kontynuuje tradycje pobożności monastycznej, stając się przez stulecia środkiem uświęcenia, pomocy i obrony.