WYDARZENIA


IMIENINY KSIĘDZA MARKA

dodano: 25 kwietnia 2020

Drogi Księże Marku,

w dniu Twoich imienin życzymy Ci przede wszystkich dużo zdrowia i radości z pełnienia posługi kapłańskiej. Życzymy cierpliwości i energii w realizowaniu planów i zamierzeń, które Bóg chce czynić przez Twoje ręce. Abyś przez całe swoje życie ciągle na nowo odkrywał dar i sens Twojego powołania. 

Wszystko co robisz, czyń z młodzieńczą pasją. Swoim optymizmem i humorem zarażaj innych. Życzymy, abyś w swoim otoczeniu i pracy zawsze spotykał dobrych, pomocnych oraz życzliwych ludzi. Bóg obdarzył nas wielką łaską, stawiając Księdza na naszej drodze... Dziękujemy za przybliżanie nas do Jezusa, wsparcie duchowe oraz mądre kazania i nauki rekolekcyjne. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i dla nas. 

Niech Dobry Bóg udziela Ci łask: wiary, nadziei i miłości, a Matka Najświętsza i Święty Patron Marek czuwają nad Tobą i wspierają Cię w tak pięknej, lecz niełatwej drodze posługi kapłańskiej. 

Szczęść Boże!

Wdzięczni parafianie z Parafii św. Matki Teresy Kalkuty w Kobyłce

więcej...

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dodano: 19 kwietnia 2020

Tajemnica Miłosierdzia Bożego wypływa z  Tajemnicy Krzyża - Tajemnicy Grobu i Tajemnicy Zmartwychwstania 

W pewnej chwili usłyszałam te słowa: Córko Moja, mów światu całemu o niepojętym (138) miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności (139) Moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego. 
Cytat z "Dzienniczka" nr 699

więcej...

DOMOWE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW

dodano: 11 kwietnia 2020

WIELKA SOBOTA

dodano: 11 kwietnia 2020

Wielka Sobota - Jezus spoczywa w grobie 
"Potem Józef z Arymatei, który był uczniem Jezusa, lecz krył się z tym z obawy przed Żydami, poprosił Piłata, aby mógł zabrać ciało Jezusa. A Piłat zezwolił. Poszedł więc i zabrał Jego ciało. Przybył również i Nikodem, ten, który po raz pierwszy przyszedł do Jezusa nocą, i przyniósł około stu funtów mieszaniny mirry i aloesu. Zabrali więc ciało Jezusa i owinęli je w płótna razem z wonnościami, stosownie do żydowskiego sposobu grzebania. A w miejscu, gdzie Go ukrzyżowano, był ogród, w ogrodzie zaś nowy grób, w którym jeszcze nie złożono nikogo. Tam to więc, ze względu na żydowski dzień Przygotowania, złożono Jezusa, bo grób znajdował się w pobliżu".


WIELKI PIĄTEK

dodano: 10 kwietnia 2020

Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa 
Dziś Kościół nie sprawuje Eucharystii. Odprawiana jest jedynie uroczysta liturgia Męki Pańskiej, w czasie której odczytuje się (lub śpiewa) Mękę Pańską według św. Jana oraz adoruje Krzyż, któremu dzisiaj oddaje się taką cześć, jak Chrystusowi Eucharystycznemu (poprzez klęknięcie).


WIELKI CZWARTEK

dodano: 9 kwietnia 2020

Przeniesienie do ciemnicy
W Wielki Czwartek na zakończenie liturgii następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy zwanej "ciemnicą". Symbolizuje to uwięzienie Chrystusa przed śmiercią. Od tej chwili aż do wieczora w Wielką Sobotę, w kościołach milkną dzwony i organy, a odzywają się drewniane kołatki. Nie będą odprawiane także msze święte.


WIELKI CZWARTEK

dodano: 9 kwietnia 2020

TRIDUUM PASCHALNE 

dodano: 8 kwietnia 2020

Przed nami najważniejszy czas w ciągu całego roku. Te dni są szczególne również z powodu sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Pamiętajmy o wskazaniach władz naszego kraju oraz Biskupa Warszawsko-Praskiego. Trwajmy w jedności duchowej jako wspólnota parafialna i korzystajmy z transmisji poprzez naszą stronę https://www.facebook.com/ParafiaMatkiTeresy/

Oto plan transmisji na czas Triduum Paschalnego. Bądźmy razem. Prosimy o przekazywanie informacji dalej


JUTRO NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - NIEDZIELA PALMOWA

dodano: 4 kwietnia 2020

Jutro Niedziela Palmowa. Kończymy również nasze Domowe Rekolekcje.  
Transmisja Mszy św. o godz. 9.00 na naszym fanpage'u https://www.facebook.com/ParafiaMatkiTeresy/
Ważna informacja: Jutro w naszym kościele, po każdej Eucharystii (przez pół godziny) dla osób, które duchowo będą uczestniczyć w liturgii niedzielnej Mszy poprzez media, będzie możliwość przystąpienia do Komunii św.
Jednocześnie pamiętajmy o zachowaniu przepisów władz administracyjnych i kościelnych rozporządzeń.


PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

dodano: 3 kwietnia 2020


15 LAT TEMU JAN PAWEŁ II ODSZEDŁ DO DOMU OJCA

dodano: 2 kwietnia 2020