12 grudnia 2016 r.

PORTRET PARAFII PW. ŚW. MATKI TERESY Z KALKUTY W KOBYŁCE – POSŁUCHAJ!

W niedzielę 11 grudnia przedstawiciele redakcji Radia Warszawa gościli w Kobyłce w parafii pod wezwaniem świętej Matki Teresy z Kalkuty. W ramach „Niedzieli Radiowej” poznawaliśmy historię oraz życie tej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Portret Parafii”.

http://www.radiowarszawa.com.pl/portret-parafii-pw... 

2005 r.

POMOC PŁYNĄCA Z WIELU SERC

- Moi parafianie to wspaniali ludzie - zapewnia ks. prał. Jan Andrzejewski, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Kobyłce. To dzięki ich ofiarności w dwóch wydzielonych z Kobyłki parafiach - na Osiedlu Turów i w Nadmie - mogły powstać kaplice, które służyć będą wiernym do czasu wybudowania nowych kościołów.

http://www.niedziela.pl/artykul/43711/nd/Pomoc-ply...

 

2004 r.

KOŚCIOŁY W BUDOWIE

Piotr Chmieliński

Nowy kościół wznoszony jest w dużej mierze z ofiar parafian. A ci są coraz biedniejsi. Prawie nie ma w diecezji warszawsko-praskiej takiej sytuacji, aby parafianie byli tak bardzo zamożni, że finansowanie nowej świątyni to dla nich żaden problem. Z reguły ofiary są niewielkie, wiążą się z koniecznością zaciskania pasa i wyrzeczeń. Wiele budów z tego powodu trwa bardzo długo, chociaż tempo prac zależy także od operatywności proboszcza. Oczywiście w budowie nowej świątyni pomaga również diecezja. Zawsze wyznaczonych jest kilka parafii, jako tzw. parafie wspomagające finansowo budowę konkretnej świątyni.

http://www.niedziela.pl/artykul/30977/nd/Koscioly-w-budowie

 

2004 r.

PARAFIA MATKI TERESY

Piotr Chmieliński

Kaplicę pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Turowie koło Kobyłki poświęcił 14 grudnia 2003 r. bp Kazimierz Romaniuk. W kaplicy już regularnie sprawowane są nabożeństwa.

http://www.niedziela.pl/artykul/23651/nd/Parafia-M...

 

2008 r.

DĄB PAMIĘCI PORUCZNIKA FRANCISZKA KACPRZAKA Z TUROWA 

Kobyłkowska parafia włączyła się do ogólnopolskiego projektu patriotyczno-edukacyjnego "Katyń… ocalić od zapomnienia".

https://www.zyciepw.pl/dab-pamieci-porucznika-fran...