2017 r.

 

24.12.2017 r.

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA - PASTERKA 

 

ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE ADWENTOWE

 

6.12.2017 r.

KONKURS NA RODZINNĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

11.11.2017 r.

99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 

Boże, coś Polskę...

Słowami tej polskiej pieśni rozpoczęła się o godz. 9.00 Msza św. w naszej parafii.
99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 
Dziś w szczególny sposób wspominamy bohaterów i obrońców naszej Ojczyzny, którzy po 123 latach zaborów wywalczyli Polsce prawo do suwerenności. 
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".
Józef Piłsudski

 

11.11.2017 r.

1918 ROK - PAMIĄTKI HISTORII...

Na terenie naszej parafii przy ul. Dąbrowskiego znajduje się zabytkowa kapliczka. Wzniesiona w 1918 roku kapliczka była wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość. 

Fundatorem kapliczki był Pan Michał Stefankowski z Turowa. Od 1970 r. opiekę nad kapliczką sprawują Państwo Kazimiera i Jerzy Zalewscy.

 

29.10.2017 r.

DOBIEGAJĄ KOŃCA OBCHODY 100-LECIA OBJAWIEŃ W FATIMIE

W ostatnią niedzielę O. Emilian Sigiel, pallotyn, przypomniał nam, o co Maryja prosiła dzieci w Fatimie i całą ludzkość w czasie objawień, których 100-tną rocznicę obchodzimy w tym roku.

NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi

"Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:
Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.
Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu.
Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.
Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.
Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach. Oto, droga córko, motyw, który kazał Niepokalanemu Sercu Maryi prosić mnie o ten mały akt wynagrodzenia. A poza względem dla Niej chciałem poruszyć moje miłosierdzie, aby przebaczyło tym duszom, które miały nieszczęście Ją obrazić. Co do ciebie, zabiegaj nieustannie swymi modlitwami i ofiarami, aby poruszyć Mnie do okazania tym biednym duszom miłosierdzia”.

Jezus powiedział do siostry Łucji: 
„To prawda, moja córko, że wiele dusz zaczyna, lecz mało kto kończy i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymanie przyrzeczonych łask. Ja jednak wolę tych, którzy odprawią pięć pierwszych sobót w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż tych, którzy odprawią piętnaście, bezdusznie i z obojętnością”.

 

7.10.2017 r.

RÓŻANIEC DO GRANIC - MY TEŻ MODLIMY SIĘ NA GRANICY...

Przedstawiciele naszej parafii modlą się na wyznaczonym odcinku granicy (Czeremcha, woj. podlaskie - granica z Białorusią). Modlitwa na różańcu za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych.

 

1.10.2017 r.

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które w naszym kościele są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. 

Zapraszamy całe rodziny do tej pięknej modlitwy.

 

19.09.2017 r.

RÓŻANIEC DO GRANIC - JEDŹ Z NAMI NA GRANICE POLSKI

7 października 2017 r. (święto Matki Bożej Różańcowej), podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową.

W sobotę 7.10.2017 o godz. 6.00 rano wyruszamy z Parafii św. Matki Teresy z Kalkuty na nasz odcinek granicy (Czeremcha, woj. podlaskie - granica z Białorusią) modlić się na różańcu i wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych.

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

Różaniec Do Granic to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty. (http://www.rozaniecdogranic.pl/o-rozancu-do-granic)

Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt 

admin@parafiamatkiteresy.pl

 

PRZYGOTOWANIE DZIECI DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. I DO ROCZNICY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

18.09.2017 r.

Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dzieci przygotowujące się do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami w niedzielę 24 września na pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2017/2018.
Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00.

 

17.09.2017 r.

MSZA ŚWIĘTA Z UROCZYSTYM AKTEM ZAWIERZENIA MATCE BOŻEJ

17 września o godz. 11.00 w naszym kościele została odprawiona uroczysta Msza św. za dzieci i rodziców zaangażowanych w modlitwę oraz objętych modlitwą w ramach róż różańcowych. 
Dziękując za dotychczasowe łaski, a także z prośbą o zdrowie i dary Ducha Świętego dla nich, zgodę i szacunek w ich rodzinach.
Do intencji głównej Mszy św. zostały dołączone nadesłane przez członków róż intencje indywidualne.

Podczas Mszy św. nastąpił uroczysty Akt Zawierzenia Matce Bożej wszystkich, którzy przystąpili do ŻYWEGO RÓŻAŃCA i modlą się w ramach:
- Różańca Rodziców za Dzieci,
- Różańca za Rodziców,
- Różańca za Dusze Czyśćcowe,
- Różańca za Wnuki,
- Różańca za Kapłanów.

W wydarzeniu wzięli udział członkowie róż różańcowych z Parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Kobyłce, z parafii sąsiednich i członkowie róż z różnych miast w Polsce, którzy specjalnie przyjechali na tę uroczystość. To piękne świadectwo wiary i zaangażowania.

Dzieło, zapoczątkowane na terenie naszej parafii w 2014 roku, nieustannie rozwija się. 
Do wybranej róży można dołączyć kontaktując się e-mailowo: admin@parafiamatkiteresy.pl oraz przez facebook:https://www.facebook.com/profile.php?id=100011590784267

 

3.09.2017 r.

ODPUST KU CZCI PATRONKI PARAFII ŚW. MATKI TERESY Z KALKUTY

3 września 2017 r. obchodziliśmy uroczystości związane z odpustem ku czci naszej patronki - św. Matki Teresy z Kalkuty. Uroczystą sumę odpustową sprawował bp Rafał Markowski. Podczas uroczystości Jego Ekscelencja udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
Uroczystość uświetnił występ chóru. Nasza świątynia pięknieje z roku na rok. Stałym elementem wystroju kościoła jest piękna dekoracja kwiatowa ołtarza.